Cellulit – jak powstaje i jak się go pozbyć?

Cellulit zaczyna pojawiać się na skórze, kiedy w organizmie tkanka tłuszczowa, woda oraz wiele innych produktów pochodzących z przemiany materii zostają nierównomiernie rozmieszczone. Skórka pomarańczowa może pojawiać się również przez nieprawidłowe krążenie krwi oraz limfy. Jest to zmora wielu kobiet na świcie. Cellulit to nic innego jak nieestetyczne zgrubienia i fałdy na skórze. Może ona się pojawiać na udach, brzuchu oraz biodrach. Jak są przyczyny powstawania cellulitu – czy masaż antycellulitowy to dobry sposobów na jego usunięcie?

Przyczyny powstawania cellulitu

Jedną z przyczyn powstawania cellulitu są zaburzenia układu hormonalnego u kobiet. To właśnie u nich najczęściej pojawia się ta przypadłość, a sprawcą tego może być progesteron, a właściwie zwiększone jego stężenie. Przez to zwiększyć się może przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Są one bardzo szybko przepuszczane, przez co zaczynają się one gromadzić w przestrzeniach międzykomórkowych. To właśnie w ten sposób powstaje cellulit na udach.

Równie ważnym hormonem jest progesteron. Jeśli organizm produkuje go w za dużych ilościach, to krew w żyłach zaczyna wolniej płynąć, przez co tkanki nie są odpowiednio odżywione i tracą na kondycji, a to sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na uszkodzenia i dochodzi do wielu zmian, takich jak pojawienie się cellulitu.

Jak zwalczać cellulit – masaż antycellulitowy

Każda kobieta, która ma cellulit wie, jak trudna jest walka z nim. Kosmetyki antycellulitowe nie działają, a ćwiczenia wydają się nieskuteczne. Są jednak sprawdzone sposoby na walkę ze skórką pomarańczową. Jednym z tych sposobów  to masaż antycellulitowy. Ten zabieg w skuteczny sposób może poprawić krążenie krwi, a także oczyścić organizm z toksyn. Dodatkowo masaż antycellulitowy przyśpiesza przemianę materii. Warto pamiętać, że taki zabieg nie tylko wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, wyszczupla ciało i usuwa cellulit, ale ma również działanie uspokajające i relaksujące.

Dodaj komentarz