Czekolada jako lekarstwo?

Czasami zdarza się, że dopada nas zły nastrój. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu nikt nie jest ze skały i bywają sytuacje, które nas przerastają i powodują znaczny spadek formy psychicznej. Jeśli zdarza się to sporadycznie, to warto wiedzieć, w jaki sposób można sobie poprawić humor. Jest to nie tylko sposób skuteczny, ale bardzo smaczny. Mianowicie na poprawę nastroju, ale nie tylko doskonała jest czekolada deserowa.

Dobroczynna moc czekolady

Nie od dzisiaj wiadomo, że czekolada deserowa poprawia nastój. I chodzi tutaj nie tylko o łasuchów, którzy kochają słodkości, ale o właściwości czekolady, której zjedzenie podnosi poziom serotoniny i endorfin. To tak zwany hormon szczęścia, który pozytywnie wpływa na psychiczną formę człowieka. Okazuje się, że czekolada deserowa wpływa nie tylko na na psychikę ludzką, ale również na funkcjonowanie całego organizmu. Warto najpierw zapoznać się ze składem czekolady. Znajdziemy w niej między innymi kofeinę i teobrominę czy magnez.

Na co pomoże czekolada deserowa?

Czekolada deserowa, spożywana oczywiście w racjonalnych ilościach, pobudza organizm, podnosi ciśnienie krwi, wzmacnia koncentrację. Zawarty w niej magnez doskonale wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, zapobiega skurczom i również poprawia naszą pamięć.

Czekolada czekoladzie nierówna

Wiadomo, że w sklepach nie brakuje różnych odmian czekolady. Mowa o ciemnej, białej, nadziewanej w formie batoników, cukierków czy kremów. Jednak dla naszego zdrowia najlepsza jest właśnie zwykła czekolada deserowa. Dostępna w każdym sklepie, w formie tradycyjnych tabliczek powinna znaleźć się w każdym domu – oczywiście, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych do jej spożywania, takich jak chociażby alergia na któryś z jej składników. Pamiętajmy też, że mówiąc o terapii czekoladą, mamy na myśli kilka kostek, a nie tabliczek dziennie. Bowiem mimo wielu dobroczynnych właściwości, czekolada deserowa posiada również kalorie, które spożywane w nadmiarze mogą prowadzić do problemów ze zbędnymi kilogramami.

Dodaj komentarz