Na czym polega zawód fizjoterapeuty?

Schorzenia kręgosłupa to prawdziwa zmora naszych czasów. Siedzący tryb życia, niezdrowe posiłki jedzone w biegu, brak aktywności fizycznej – to wszystko sprawia, że nasza sylwetka odbiega od ideału. Ale to wcale nie największy problem. Każdy dodatkowy kilogram jest kolejnym obciążeniem naszego kręgosłupa, stawów czy kości. I koniec końców zaczną one odmawiać posłuszeństwa. I wtedy właśnie do akcji wkracza fizjoterapeuta. Poznań oferuje kilkudziesięciu doskonałych specjalistów, którzy są w stanie każdego postawić na nogi.

Fizjoterapeuta – Czym się zajmuje?

Jest to zawód, bez którego teraz ciężko się obejść. Fizjoterapeuta ma za zadanie przywrócenie ruchomości stawów po urazach czy wypadkach, jak również przebytych chorobach jak chociażby udar. Z usług fizjoterapeuty korzystają i starsi i młodsi. Mowa zarówno o państwowych, jak i prywatnych placówkach medycznych. Profesjonalny fizjoterapeuta, których nie brakuje, dysponują nie tylko odpowiednią wiedzą, ale również specjalistycznym sprzętem, który podnosi skuteczność wykonywanych zabiegów.

Nie tylko masaż

Przeważnie z masażem kojarzy nam się fizjoterapeuta. Poznań jest jednak dowodem na to, że masaż to nie wszystko. Tutejsi specjaliści używają specjalnych urządzeń ze zmiennymi prądami, polami elektromagnetycznymi czy laserami. Dzięki temu poruszają tkankę podskórną, rozbijając ogniska bólu. Do fizjoterapeuty można przychodzić ze skierowaniem, ale można również umówić się na prywatną wizytę. Pamiętajmy jednak, że aby kuracja miała sens musi trwać regularnie i przez dłuższy okres czasu. Dlatego często można wykupić atrakcyjne pakiety, w postaci 10 masaży i 11 gratis, czy podobnej liczbie zabiegów laserem.

Sprawdź przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy się na wizytę u fizjoterapeuty sprawdźmy czy aby nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Aczkolwiek obecnie coraz więcej specjalistów posiada certyfikaty, dzięki którym mogą sobie radzić nawet  nietypowymi przypadkami, obciążonymi chorobami. Trzeba jednak dokładnie opowiedzieć o wszystkim przypadłościach zdrowotnych.

Dodaj komentarz