Jak dbać o skórę na nogach?

Skóra wymaga z naszej strony specjalnej opieki, tylko wtedy mimo upływu czasu będzie wyglądać pięknie i względnie młodo. Żadnej z kobiet nie trzeba przypominać o pielęgnacji skóry twarzy – w tym przypadku stosowanie kremów weszło nam w nawyk już dawno. Często jednak skupiamy się na skórze twarzy i szyi tak bardzo, że zapominamy o reszcie naszego ciała, któremu przecież też należy się odpowiednia pielęgnacja. Tak jest na przykład z nogami – nie zawsze mamy czas o nie dbać ukrywając je na co dzień pod mocno dopasowanymi spodniami, za to oczekując, że latem będą wyglądały nieskazitelnie. Co zrobić aby rzeczywiście tak było?

Skóra na nogach bardzo szybko może ulegać przesuszeniu, zwłaszcza wtedy, kiedy nosimy bardzo dopasowane spodnie. Pierwszym punktem pielęgnacji powinno więc być codzienne jej nawilżanie. W drogeriach możesz znaleźć naprawdę sporo kremów przeznaczonych do nawilżania tej partii ciała.

Nogi mogą być bardzo problematyczną częścią ciała. To właśnie na udach, w górnej części nóg pojawia się tak zwana pomarańczowa skórka, której kobiety wyjątkowo nie lubią. Nic w tym dziwnego, trzeba przyznać, że cellulit wygląda wyjątkowo nieapetycznie. Jeżeli więc zmagasz się z tym problemem, wybierz w drogerii kosmetyki, które przeznaczone są specjalnie do walki z tak zwaną pomarańczową skórką.

Pamiętajmy również o tym, że to właśnie nogi są częścią ciała, którą często depilujemy. Bez względu na to, jaki sposób depilacji wybierzesz – maszynkę go golenia, ciepły wosk czy depilator – możesz spowodować podrażnienia skóry. Pamiętaj więc o tym, że nawilżenie skóry jest obowiązkowym punktem po przeprowadzonej depilacji.

Wprawdzie odpowiednie nawilżenie to podstawowy punkt pielęgnacji skóry, lecz warto pamiętać jeszcze przynajmniej o dwóch rzeczach, które sprawią, że krem będzie mógł lepiej się wchłonąć. Kiedy będziesz miała nieco więcej czasu podczas kąpieli pozwól sobie na masaż nóg – wykonuj delikatne uciskowe ruchy szorstką powierzchnią gąbki. Masaż taki z pewnością poprawi ukrwienie skóry i sprawi, że krem będzie wchłaniał się zdecydowanie lepiej. Od czasu do czasu, a jeśli możesz sobie na to pozwolić to najlepiej raz w tygodniu powinnaś zrobić peeling nóg. Możesz wybrać peeling gotowy, dostępny w drogeriach lub zrobić go sama wykorzystując do tego na przykład cukier, grubo zmieloną kawę, oliwki, kawałki owoców. Po co stosować peeling? Pomoże on w pozbyciu się martwego naskórka, ponadto zdecydowanie wygładzi skórę nóg.

Co zrobić w przypadku gdy skóra nóg jest w naprawdę nieciekawej kondycji? Pomocna może okazać się wizyta u kosmetyczki, która dobierze odpowiedni zabieg pozwalający nawilżyć skórę nóg. Dobrym rozwiązaniem jest też wykupienie pakietu w SPA – po kilku zabiegach Twoje nogi z pewnością będą prezentowały się wspaniale.

Do tej pory pisaliśmy tylko o zabiegach, które mają sprawić, że nogi będą wyglądały zdecydowanie lepiej. Nie można jednak pominąć kwestii odżywiania. Co więc jeść, by pomogło to skórze? Warto nawilżać nogi również od wewnątrz, Do swojego jadłospisu włącz więc koniecznie ryby oraz dużą ilość owoców.

Dodaj komentarz