Jak działa biorezonans?

Choć jest metodą, która znana była już w XX w., to wciąż bywa mylona i błędnie interpretowana. Zazwyczaj mylnie kojarzona jest z diagnostyką i rezonansem magnetycznym. Tymczasem biorezonans nie jest sprawdzoną i uznaną metodą służącą wykrywaniu choroby, a stanowi formę niekonwencjonalnej terapii, która może pomóc zauważyć i zwalczyć wiele chorób. Sprawdźmy, jak działa biorezonans.

Charakterystyka

Biorezonans to forma terapii, która swoje początki ma już na początku XX w. Na wstępie należy zaznaczyć, że nie jest to metoda naukowa, a raczej związana jest ona z medycyną niekonwencjonalną. Jej powstaniu towarzyszyła myśl technologiczna związana ze sztuką akupresury. Forma terapii została opracowana przez Franza Morella oraz Ericha Rasche.

Jak działa biorezonans?

Biorezonans może być wykorzystywany na dwóch polach, zarówno diagnostycznym, jak i leczniczym. Głównym elementem biorezonansu jest wykorzystanie właściwości wibracji elektromagnetycznych. Twórcy tej metody opatentowali technikę MORA, której założenia stwierdzają, że każdy patogen charakteryzuje się swoją własną i samodzielną częstotliwością drgań. Otwiera to możliwość ich wykrycia w organizmie, a także zasygnalizowania obecności zmian chorobowych. Z kolei forma terapeutyczna polega na poddawaniu pasożytów i drobnoustrojów drganiom, wywoływanym właśnie przez impuls elektromagnetyczny. Taka czynność ma przyczyniać się do osłabienia ich struktury, a w efekcie końcowym ich rozpadu. Biorezonans polecany jest w takich przypadkach jak: borelioza, grzybica czy występowanie innych pasożytów w organizmie.

Przebieg badania

Biorezonans, którego celem jest identyfikacja choroby, to proces długotrwały. Zazwyczaj trwa ok. dwóch godzin. Przebieg jest dosyć spokojny, choć mogą występować odczucia nieprzyjemnie kojarzone, jak np. mrowienie kończyn czy uczucie drętwienia. Pacjent w pozycji siedzącej trzyma w rękach specjalistyczne pręciki, którymi przepływa prąd o różnym stopniu natężenia. Dzięki temu przepływa on także przez ciało pacjenta.

Przebieg terapii

Podczas terapii, podobnie jak w przypadku badania, ciało pacjenta zostaje poddane przepływowi prądu. Jego funkcja jest prosta. Ma za zadanie poddawać w drgania niekorzystne patogeny, które w wyniku tego procesu zostają uszkodzone.

Dodaj komentarz