Lekarz kardiolog

Wiele osób, w dzisiejszych czasach choruje na wszelkie schorzenia związane z sercem i układem krążenia. Jesteśmy zasypywani sztucznymi składnikami, dużo ilością tłuszczy i złego cholesterolu, co później wpływa na pracę naszego organizmu. W teraźniejszości jest o wiele więcej zawałów, niż było jakieś 20 lat temu.

Pierwszym krokiem, który należy zrobić, to należy wykonać badania podstawowe, takie jak morfologia, stężenie cholesterolu, czy też OB. Są to podstawowe badania, na które dostaniemy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, aczkolwiek są niezwykle ważne. Wówczas można zapobiec ciężkim powikłaniom związanym na przykład z zawałem serca, który często również prowadzi do udaru. Miażdżyca to również wielki problem teraźniejszych ludzi.

Jeśli jednak wynik badań podstawowych będą niezgodne z normami warto zadbać o wizytę u lekarz kardiolog, który dobierze nam odpowiednie leczenie, albo skieruje na dodatkowe badania. Warto również wiedzieć, że kolejki do lekarzy kardiologów są na poziomie oczekiwania około pół roku, co stosunkowo jest niebezpieczne, jeśli wyniki faktycznie odbiegają stanowczo od normy. Należy wówczas poprosić lekarza rodzinnego, czy też inaczej zwanego pierwszego kontaktu o skierowanie do lekarza z zaznaczeniem PILNE, co znacznie skróci czas oczekiwania na wizytę.

Dodaj komentarz