Dlaczego warto zainwestować w łóżko elektryczne?

Łóżko elektryczne do rehabilitacji to idealny nowoczesny mebel dla osób chorych i niepełnosprawnych. Jego największym plusem, jest to, że poprawia on komfort życia chorego i przyśpiesza rekonwalescencję. Łóżko to posiada wiele przydatnych funkcji, o których dowiemy się w kolejnych częściach artykułu. Czy łóżko elektryczne to sprzęt, który ułatwia powrót do zdrowia, dając gwarancję bezpieczeństwa i poczucia pełnej wygody? Tego dowiemy się dzisiaj, wskazując jakie są zalety posiadania takiego łóżka oraz sprawdzimy dlaczego warto w nie zainwestować

Jakie funkcje posiada łóżko rehabilitacyjne?

Na początek wskażemy sobie, jakie przydatne funkcje posiada łóżko elektryczne rehabilitacyjne. Po pierwsze ma ono możliwość regulacji wysokości łóżka, co zdecydowanie ułatwia pracę osobie, która opiekuje się chorym. Możemy również regulować kąt nachylenia oparcia pleców oraz nóg co dba o komfort osoby niepełnosprawnej. Ważne jest także to, że w łóżku elektrycznym zamontowane są regulowane barierki. To zdecydowanie ułatwia wychodzenie i wchodzenie do łóżka choremu. W niektórych modelach zamontowany jest mechanizm, który pozwala na automatyczne obracanie tego mebla w pozycji prostopadłej do pozycji siedzącej. Jest również możliwość kupienia łóżka, które automatycznie będzie zmieniać położenie całego łóżka. Taka funkcja pomaga choremu samodzielne wstawanie z łóżka. Dodatkowo w licznych modelach tego funkcjonalnego i nowoczesnego mebla znajduje się lampka LED, dzięki której osoba chora może czytać nawet o porach wieczornych.

Dla kogo kupić łóżko elektryczne?

Ze względu na to, że jest to łóżko elektryczne rehabilitacyjne, to posiada ono wiele funkcji, które ułatwiają życie i poprawiają komfort chorego. Posiada on pilot, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo prosta. Charakteryzuje się ono wysoką jakością i trwałą konstrukcją. Jego kupienie poleca się osobom obłożnie chorym, niepełnosprawnym, w czasie rehabilitacji lub  długotrwale unieruchomionym. Dzięki licznym funkcjom jakie posiada dba ono o komfort osoby opiekującej się i samego chorego. Trzeba również zaznaczyć, że ma ono działanie przeciwodleżynowe i przeciwobrzękowe.

Jakie zalety posiada łóżko elektryczne?

To co najważniejsze dla osób chorych, to fakt, że łóżko elektryczne wspomaga przesuwanie ciężkości ciała na wybrane strony materaca, dzięki czemu osoba niepełnosprawna może wstawać z łóżka samodzielnie. A regulacja łóżka pozwala na częste i komfortowe zmiany pozycji. Dzięki temu łóżko ma pozytywny wpływ na rozwijanie funkcji motorycznych u osoby chorej, a to sprawia, że przyśpiesza ono powrót do zdrowia.

Dodaj komentarz